Dynamický proplach automatické převodovky

Jako jediní v Olomouckém kraji provádíme dynamický proplach automatické převodovky plně automatickým přístrojem BG PXT2, který je vybaven digitálními vahami, dvojicí čerpadel a umožňuje i dekarbonizaci automatické převodovky.

Vlivem střídání teplot  a vysokému zatěžování automatické převodovky dochází v městském provozu k zvyšování teploty ATF kapaliny. Tím vzniká termální a oxidační degradace, která vede k tvorbě úsad. Úsady významně omezují činnost, výkon a životnost převodovky a jejích součástí. To se vyznačuje špatným řazením a neklidným chodem. Při běžném servisu automatické převodovky dojde k výměně jen cca 60% staré ATF kapaliny. Zbylých 40% kapaliny rychle degraduje nově naplněnou ATF kapalinu. To způsobuje opotřebení součástí motoru, nepravidelný chod a výrazné zvýšení provozních nákladů.

BG servis automatické převodovky zaručuje odstranění 100 % staré kapaliny. Navíc BG výrobky umožňují provedení profesionální dekarbonizace automatické převodovky, která odstraní úsady z celého systému.  Pouze u nás jsme schopni provést kompletní dekarbonizaci vozidla s dynamickým proplachem automatické převodovky v Olomouci. S námi není výměna oleje v automatické převodovce  žádný problém.

 

Nemůže dynamický proplach automatické převodovky uškodit?

Odpověď je, že to není možné. Olej jako takový nemůže nic poškodit. Problém může nastat pokud se neprovede dynamický proplach automatické převodovky, ale jen pouze výměna oleje v automatické převodovce, kdy není možné vyměnit 100% oleje jako při dynamickém proplachu. Při běžné výměně se odpustí jen část oleje cca. 60% a zbytek starého oleje a nečistot se smíchá s novým olejem. Nový olej uvolní nečistoty v převodovce, které ale zůstávají v systému a škodí mu, při dynamickém proplachu s dekarbonizací jsou usazeniny uvolněny do starého oleje a opustí společně se starým olejem převodovku a tedy celý systém je naprosto čistý.

Problém může nastat pokud se zanedbala údržba a systém je již mechanicky poškozený, dynamickým proplachem nejsme samozřejmě schopni doplnit kovové části, dát dohromady ozubená kola atd.

 

 

ÚČINEK:

—  Efektivně odstraní úsady (dekarbonizace) z celého systému automatické převodovky

—  Zabrání tvorbě nových usazenin

—  Velmi výrazně prodlouží oxidační a termální stabilitu ATF kapaliny a tím i její životnost

—  Prodlouží životnost převodovky

—  Zajistí výplach automatické převodovky a výměnu 100% ATF kapaliny

—  Regeneruje pryžové součásti

VYŘEŠÍ OBTÍŽE:

—  Špatné řazení

—  Nepravidelný chod

—  Škubání

—  Kontaminace nové kapaliny

Ceník

Ceny jsou individuální. O konkrétní kalkulaci nás prosím kontaktujte

Jdeme do toho?

Objednat

Efektivně odstraní úsady (dekarbonizace) z celého systému automatické převodovky